Řekli o naší školce... 

dospělí i děti... 

Naše děti si Malý strom oblíbily od prvního dne, do školky chodily vždy rády a s nadšením. Ale Malý strom není jen hezká školka v příjemném prostředí, je to především tým skvělých lidí, kteří jsou pro svou práci nadšení a kteří se o naše děti perfektně starají, učí je a vychovávají.
Kristýna W.maminka
Malý strom je skvělá školka, na kterou mám krásné vzpomínky a kam se ráda vracím na letní tábory.
Absolventka školky Elenka
Můj nejhorší zážitek:
Nejhorší vzpomínka je pro mě doba, kdy jsem chodil do Mateřské školky v naší obci. Školka byla blízko našeho domu a chodily tam děti z okolí. Poznal jsem se tam například i s Pepíkem. Děti tam byly hodné, ale neměl jsem rád ředitelku této školky. Podle mě neměla vůbec ráda děti, byla zlá a nespravedlivá. Vzpomínám si, že jsem se šel jednou houpat na houpačku s mým kamarádem a ona na mě začala hodně řvát, vůbec nevím proč, necítil jsem se tam dobře a chtěl jsem být doma s rodinou. Pamatuji si, že každé ráno, když jsme šli s mamkou do školky, jsem brečel. Jednou jsem se dokonce pozvracel, když jsem ji uviděl. Byl jsem moc malý a neuměl jsem ještě dobře mluvit, tak jsem rodičům nedokázal říct, co se tam děje. Myslím, že díky tomu zážitku mi dělá problém mluvit s dospělými lidmi. Rodiče naštěstí poznali, že mi tam není dobře a našli mi místo v soukromé školce Malý strom. Tam byli opravdu hodní lidé, určitě měli rádi děti a vůbec se tam nekřičelo. Nikdo se nebál se na něco zeptat nebo říct, že potřebuje s něčím pomoc. Dnes, když se s nimi potkám, tak mě všichni pěkně pozdraví a ptají se, jak se mi daří. Jsem rád, že takoví lidi existují, protože bez nich by nemohl být svět dobrý.
Absolvent školky Ondra(ze školní práce „Můj nejhorší zážitek“)
Tým Malého stromu dokonale propojil profesionalitu s laskavým a kamarádským přístupem. Malý strom je školka, do které bychom jako malí měli chodit všichni. Naše dcera prožila ve školce 4 krásné roky 🙂
Dana M.
Pokud hledáte školku, kterou si vaše dítě zamiluje, tak je to právě Malý Strom. Chodili do ní obě naše děti a myslím, že si tento čas náležitě užili (jeden ještě stále užívá). Mne osobně vyhovuje individuální přístup, flexibilita školky, ale i dobrá dostupnost a mým dětem zase velmi kamarádský kolektiv, domácí prostředí a spousta srandy, která je na denním pořádku. Jsme moc rádi, že jsme zvolili tuto školku.
Lucie S.
Je mi potěšením říci, že jsem velmi spokojena s mateřskou školou, do které chodí moje děti. Je zřejmé, že pedagogové mají pro děti skutečné porozumění a přistupují k nim s velkým respektem. Děti se cítí v jejich přítomnosti velmi dobře a jsou motivovány k účasti na široké škále aktivit.
Je úžasné vidět, jak mateřská škola nabízí dětem pestrý program s výběrem různých činností. Celkově lze říci, že Malý strom je skvělým místem pro děti, kde se mohou učit, hrát si a růst v bezpečném a podpůrném prostředí. Velmi doporučuji tuto mateřskou školu pro rodiče, kteří hledají kvalitní vzdělávací prostředí pro své děti.
Marie P.
Školka Malý strom - školka?? Pro nás tedy spíš útulný a příjemný domov pro naše děti s vždy usměvavou tetou nebo strejdou. Toto krásné prostředí navštěvoval syn Daniel a dcera Zuzana.

Když před lety nastal čas nástupu do školky, zvolili jsme státní školu, ze které jsem po 3 dnech s hrůzou utekla, kdy jsem byla svědkem toho, jak paní učitelka neustále řve na děti a péče o děti vůbec žádná, natož aby na ně paní učitelka byla příjemná a dělal svou práci s radostí a láskou. Začala jsem tedy hledat soukromou školu. Obešla jsem všechny, které v té době byly v Brně dostupné a žádná mě neoslovila, až na Malý strom. Při příchodu přišla usměvavá ředitelka školy, na které viselo několik šťastných a smějících se dětí. Byla jsem nadšená z přístupu, prostor školky a nic pro ni nebyl problém.

Od té doby jsme měli doma šťastné dítě, které se těšilo do školky. Z této školky těžko dítě dostanete domů, čekáte do ¨zavíračky¨, kdy odcházíte domů až s posledním rodičem a věřte, že nečekáte samotní. Ráno, když vedete dítko do školky, vás uvítá usměvavý strejda Luban nebo nějaká teta a máte hned lepší náladu. Velké plus je spousta kroužků, které nabízí, jako třeba plavání, lyžování a také jsem ocenila, že v rámci školky je možnost docházet na pravidelnou logopedii a nemusíte nikde čekat v pořadníku, až někde někdo bude mít volno. Syn navštěvoval školku i během letních prázdnin do jeho 10 let. Díky Malému stromu, kde se hravou formou učí i angličtina byl přijat na výběrovou Základní školu. Když jsem čekala druhé dítě, tato školka pro nás byla jasnou volbou. Dcera do školky chodí na letní příměstské tábory a vždy se moc těší. Obě děti zde prožily nejhezčí dny předškolní výchovy.

Všem tetám z kolektivu patří velké díky a velké plus je mužský vzor v podobě strejdy Lubana. Celý tým školky Malý strom dělá svoji práci s upřímnou láskou k dětem a opravdu rádi. Velké díky celému týmu, že jste se o naše 2 děti starali jako o vlastní a vychovali z nich skvělé děti, které jsou přátelské ke kolektivu a perfektně připravení do další etapy života. Tato školka není instituce, je pro nás domovem, kam se všichni rádi vracíme.
Iveta, Marek, Daniel a Zuzka Pernovi
V Malém stromu vládne pohoda a klid, ale přesto (či právě proto) děti zvládají neuvěřitelně nabitý program a rozvíjejí se po všech stránkách. Oceňujeme zejména opravdový zájem všech pedagogů o děti a vstřícný přístup k rodičům, nic není problém a na všem se dá domluvit. Děkujeme Malému stromu za příjemné roky strávené ve školce.
Dezortovi
Školka Malý strom bylo to nejlepší, co jsem mohla pro dceru udělat. Není nad to přijít odpoledne do školky a slyšet své dítě, jak odněkud z jabloně šťastně volá, že ještě domů rozhodně nechce 😊 Díky všem z Malého stromu za laskavý a respektující přístup k dětem i za dny plné všeho, co děti opravdu baví… a rodiče na to ne vždy mají doma čas a trpělivost.
Sylva P.
Za nás super volba pro ty, kteří chtějí svým dětem dopřát radost z dětství! Přátelská atmosféra, spousta pohybu venku, parta veselých lidí... Syn navštěvoval Malý strom od čtyř do šesti let, vždycky se do školky těšil, dostat ho domů byl občas časově náročný úkol 🙂 Teď, když už chodí do školy, by se nejraději vrátil zpátky do školky a už se nemůže dočkat letních příměstských táborů.
Veronika S.
Chtěli bychom poděkovat Malému stromu, že Bertík i Larinka zažili úžasné školkové období života v tak skvělé, příjemné, laskavé, parádní školce 😍 jako je Malý strom… Tak super tým, jako je v Malém stromu, široko daleko nenajdete.
Lenka B.
Mateřskou školu Malý Strom a její tým známe již od roku 2012, kdy do ní nastoupily naše dvě nejstarší děti. Od té doby tuto školku navštěvovaly i naše dvě mladší děti a bude sem nastupovat i naše nejmladší, páté dítě. Zkušenosti máme tedy bohaté. A co o této školce můžeme říci?

Snad nejlepší reference budou ty od našich dětí: nejstarší syn i dnes, ve svých šestnácti letech na školku rád vzpomíná. Nejraději měl předškolní přípravu, která je v této školce opravdu nadstandartní – probíhá každý den, činnosti jsou pestré a především šité na míru jednotlivým dětem.

Nejstarší dcera zase moc ráda vzpomíná na každodenní pobyt v lese. Největší dobrodružství prý bylo, když pršelo a děti chodily v potůčku, kde mohly objevovat krásy přírody. Mladší syn zase moc rád vzpomíná na nejrůznější sporty, se kterými se měl ve školce možnost seznámit a dodnes ho láska ke sportu neopustila. Ať už se jednalo o lyžování, bruslení, tenis, plavání, jízdu na koni či míčové sporty, vše bylo jedno velké dobrodružství. Prostřední dcera si zase nejvíce oblíbila páteční divadlo, kdy děti samy hrají pohádku.

A co jsme si oblíbili my, rodiče? Především vždy dobře naladěný tým pedagogů, kteří mají pro děti každé ráno přichystaný úsměv a pěkné slovo. Respektující, přátelská komunikace je zde samozřejmostí nejen od personálu k dětem, ale jsou k ní vedeny i děti navzájem. Podat pomocnou ruku, podpořit kamaráda, to je to nejlepší, co se zde děti naučí. A na základě toho vznikají přátelství, která už daleko přerostla školku a pokračují téměř do dospělosti.

Dále také oceňujeme zdravou a chutnou stravu pro děti. Ale především celkovou atmosféru ve školce: ve školce trávily čas rády nejen naše děti, ale i my jako rodiče. Prostě se tam cítíme dobře všichni, a to je to nejdůležitější. S radostí vyhlížíme dobu, kdy ve školce bude zažívat svá dobrodružství naše nejmladší dcera a my budeme moci alespoň občas nasávat tu pozitivní energii, která je zde prostě cítit na každém kroku!
Petra Chvátalová s dětmi 🙂
Problém s touto školkou máme jen jeden, náš prcek nechce domů. Další zvláštností je to, že ve školce nejsou paní učitelky, ale tety, a že jsou to ty nejhodnější tety na světě, to je naprosto bez diskuse.
Martin a Simona Riglerovi a řádný člen týmu Malého Stromu Petr
Díky tety a strejdo Lubane za VŠE! Díky za to, že s Vámi Páťa mohl prožít krásné 3 roky a díky za nás rodiče, že jste se o naše dítě starali jako o vlastní!
Pavlína, Mirek a Páťa Ješkovi
Díky půlroční docházce našeho syna Vojty do státní mateřské školy jsme měli možnost pocítit propastný rozdíl v přístupu k dětem ve státní školce a v Malém Stromě. Nasazení, s jakým jde posádka Malého Stromu do každodenního boje za rozzářené oči malých kamarádů je obdivuhodné. V prostředí českých školek zcela unikátní fakt, že společně s tetami se dětem věnuje i strejda Luban, přináší Malému stromu další plusové body, zejména v očích kluků.

Po několika měsících docházky našeho syna do první třídy si dovolíme tvrdit, že děti ve školce získávají ty nejlepší předpoklady pro následné usednutí do školních lavic. Když pomineme důkladnou přípravu po stránce dovedností a znalostí, kterou děti v rámci školky absolvují, odnášejí si s sebou jedno důležité poznání: mezi učiteli a dětmi není zeď. Všichni táhneme za jeden provaz a můžeme si věřit.

Laťka je tedy nasazená vysoko, v Malém Stromě ji tak udržují a nám doma nezbývá, než se jí snažit alespoň přiblížit.
Rodiče Trnečkovi
​Rozhodla jsem se napsat pár slov o mateřské škole Malý strom. A rozhodla jsem se proto, že bych byla ráda, kdyby i ostatní rodiče věděli, jak úžasná tato školka je. Velmi dobře si totiž pamatuji, jaké pocity jsem měla jako maminka tříletého prcka - Patrika, kterého jsem měla dát do školky a svěřit tak úplně cizím lidem. Podotýkám, že nejsem úzkoprsá matka, která by nejraději měla své dítě pořád u sebe :), ale pocit, že ​najednou moje "malé miminko" bude trávit celý den s někým, koho vlastně neznám, nebyl zrovna příjemný. Takže pěkně od začátku.

Výběr školky. Prošli jsme celkem tři. To, že bude Páťa chodit do soukromé školky bylo jasné od začátku. Chtěla jsem přívětivé prostředí i přístup a historky ze státních školek, které jsem poslouchala od svých kolegyň z práce, mě utvrdili jednoznačně v tom, že Páťa bude v soukromé školce, aby měl hezčí vzpomínky na školku.

Nechci tady hanět ostatní mateřské školky, které jsme navštívili, tudíž raději rovnou řeknu, proč jsme si na první dobrou vybrali Malý strom. Dveře nám přišla otevřít Maka (paní ředitelka), měla na sobě tepláky, ve vlasech čelenku, v ruce polštář a s neskutečně upřímným úsměvem nás přivítala slovy, že právě probíhá polštářová bitva. Za ní přiběhlo asi 20 dětí, které se neskutečně dobře bavily a v tu chvíli jsme věděla, že tato školka je ta pravá. První den ve školce nám bylo automaticky nabídnuto, ať zůstaneme všichni i s Páťou. Super, velká úleva pro všechny.

Další den už jsme Páťu nechali samotného. Já jsem byla nervózní neuvěřitelně, Páťa byl nervózní kupodivu o trochu méně (asi je pravda, že děti vycítí dobré lidi 🙂 . Mé poslední pochyby rozptýlila Maka asi hodinu po mém odchodu, když mi pípla sms, že je Páťa v pohodě, nepláče a hraje si. V tu chvíli jsem věděla, že jsem Patrika svěřila do těch nejlepších rukou a že mu ve školce bude dobře, protože tam jsou tety, které se snaží, aby děti byly spokojené a rodiče klidní.

A další 3 roky moje přesvědčení jen potvrdily. Nikdy a nikde jsem neviděla tak úžasné tety a strejdu. Jejich přístup a nasazení je opravdu těžko popsat. Tolik aktivit, které neustále vymýšleli, tolik zábavy, která by nikoho jiného ani nenapadla. Naprosto úžasný přístup, kdy se dětem nastaví pravidla a vlastním příkladem je zcela nenásilně vedou k tomu, aby je děti dodržovaly. Místo toho, aby dětem říkali, co nemají dělat, tak se je snaží zabavit a říkat jim, co dělat mají. To je prostě těžké popsat, to se prostě musí zažít. Opravdu a myslím to vážně, jsem za celou dobu, co Patrik chodil do Malého stromu, neměla jedinou výhradu k tomu, co dělají a jak to dělají. Tety i strejda jsou nadšenci, kteří svou práci evidentně milují a děti to z nich cítí.

Pokaždé, kdy jsem pro Patrika odpoledne přišla, musela jsem čekat na konec školky, protože nechtěl jít domů. A nečekala jsem tam sama. I ostatní maminky a tatínkové ve školce seděli a čekali na posledního rodiče, poněvadž děti opravdu nechtěly ze školky domů. A já se jim nedivím. I já se vždy skvěle bavila a nestačila se divit, co všechno jde ve školce zažít. Na druhou stranu bych ale ráda podotkla, že celý den nebyl jen o zábavě, že se toho Páťa ve školce moc naučil a že dnes, kdy je z něho prvňák, je opravdu připraven nejlépe z celé třídy, protože se mu ve školce maximálně věnovali a rozvíjeli jeho dovednosti.

Proto velký dík všem z Malého stromu. Opravdu všem. V celém týmu není nikdo, kdo by měl jiný přístup a nestaral se o mé dítě s nadšením, ale také citlivě a s porozuměním. Jestli je cílem této školky, aby školka byla místem, na které budou děti s láskou vzpomínat celý život, tak já jsem přesvědčena, že se jim to na 100% podaří. Páťa chce i nyní školku navštívit každou volnou chvíli, kterou jako školák má a já se také na všechny těším vždy, kdy ho tam vezu na návštěvu.

Na závěr bych ráda podotkla, že i když tuto zkušenost píšu za sebe, tak Páťa kontroluje, jestli jsem na něco "SUPER" nezapomněla a můj muž podotkl, že s tím naprosto souhlasí.... ostatně jako vždy.... 🙂

Díky tety a strejdo Lubane za VŠE ! Díky za to, že s Vámi Páťa mohl prožít krásné 3 roky a díky za nás rodiče, že jste se o naše dítě starali jako o vlastní!
Pavlína, Mirek a Páťa Ješkovi
Když náš malý Peťka poprvé vstoupil do státní školky a nejmenovaná paní učitelka nám řekla: Jen ať se vybrečí, on si zvykne,“ pochopili jsme ihned, že tudy cesta nevede. Bohužel musel v této „instituci“ strávit ještě pár dní a my intenzivně hledali a hledali a našli!!! Objevili jsme Malý Strom, což není instituce, není to ani školka, ale je to OÁZA.

Problém s touto školkou máme jen jeden, náš prcek nechce domů. Další zvláštností je to, že ve školce nejsou paní učitelky, ale tety, a že jsou to ty nejhodnější tety na světě, to je naprosto bez diskuse.

Pokud chcete, aby se vaše děti do školky těšily, aby jedly opravdu kvalitní voňavé jídlo bez éček, chodili plavat, hráli tenis, pekli voňavé koláčky, v létě se koupali, v zimě sáňkovali, učili se anglicky, zpívali, tančili, vyráběli krásné věci a hledali poklady, tak jděte do Malého Stromu a doufejte, že vaše děti možná budou chtít ze školky domů. Moc vám naše milé tety Mako,Káčo,Báro a Haničko děkujeme!!!
Martin a Simona Riglerovi a řádný člen týmu Malého Stromu Petr
Téměř celý jeden školní rok jsme se společně se synem snažili přizpůsobit provozu ve státní mateřské škole (co dítě nesmí, co má umět, co nejde-protože, školku zamykáme v 16:00, atd.). Když jsme ale zjistili, že paní učitelka občas na děti zakřičí a syn má žaludeční neurozu, bylo jasno.

"Naše" školka Malý strom je nejlepší na světě (jak říká náš syn), a má vlastně pravdu. Lepší školku jsme si nemohli přát. Splňuje všechny naše požadavky, co se předškolní výchovy týká. Nejvíce oceňujeme každodenní pobyt venku (les, zahrada), velké množství pohybových aktivit a velmi pestrou a různorodou denní náplň zahrnující všechny možné aktivity -kreslení, hraní na hudební nástroje, chvilka ekologie, angličtina, etika a estetika atd.

Prostředí školky je rodinné, útulné, příjemně a moderně zařízené. A za takovou atmosféru a pohodu ve školce vděčíme perfektním tetám (paním učitelkám), které se dětem opravdu maximálně, a troufám si říct s láskou věnují. Je vidět, že práce s dětmi je pro ně všechny radost a ne nutnost. Nic není problém, vše jde domluvit, zařídit, udělat a vždy s úsměvem. Kubík se do školky každý den těší, nejen na kamarády, ale hlavně na to, co nového se dozví, naučí a jak si s tetama zablbne.

A co finanční stránka? Částka není pro rodinný rozpočet zanedbatelná, ale spokojené dítě je pro nás opravdu mnohem víc...a není to napořád.
rodiče Jakuba Halase
Mému synovi se se školce velmi líbí a naučil se zde mnoho nových znalostí. Školka nabízí hodně vzdělávacích aktivit např. angličtina, tenis, plavání atd. Paní učitelky jsou velmi vstřícné, milé a dětem se maximálně věnují, což svědčí o tom, že se můj syn Marek každý den do školky těší a chodí tam velice rád. Dále bych chtěla vyzdvihnout skutečnost, že provoz školky není přerušen ani po dobu prázdnin a nemusím tedy komplikovaně zajišťovat hlídání v této době, jak tomu bylo v minulé školce.

Vzhledem k tomu, že mám již zkušenost s jinou mateřskou školkou a mohu porovnat rozdíly, tak MŠ Malý strom mohu každému doporučit.
Petra Flaišingerová
Dobrý den, chtěli bychom napsat několik slov o naší školce.

Proč píši „NAŠE“?

Je to z toho důvodu, že dvojčátka, které do ní umisťujeme jsou spokojeni jako by byli doma. Někdy bych řekla, že jsou spokojení víc. Naše Jenny a Kevin dříve chodili do školky státní, kam chodilo zhruba dvacet osm dětí. Na tyto děti byly dvě učitelky a tak si dokážete představit, jak to dopadalo. V Malém Stromu si musíme, pravda, platit o něco více než ve státní školce, nikdy bychom však neměnili. Známí nás přesvědčují o tom, že jsou jiné školky za levněji, ale my se této školky vzdát nechceme!

A důvod?

Důvodů je hned několik. Naše děti jsou moc spokojené se všemi aktivitami, které se ve školce dělají. Harmonogram denního pořádku je úplně dostačující pro správné rozvíjení dítěte. Stravování je pro všechny novinkou, proto, ne všechny děti mají ihned nejlepší vztah k jídlu, ale to je dnes TABU, jelikož naše paní učitelky jsou výjimečné a umí pracovat s dětmi tak, aby děti naučily jíst i neznámá jídla. Sportu a her si naše děti užijí moc a moc a hlavně se jim věnují každou minutku po celou dobu, co jsou ve školce. Řekla bych, že lepí přístup se nikde na žádné školce asi k dětem nenajde. Prošla jsem několik školek, kde jsou moje známé a neteře, bohužel tak, jak se mají děti v Malém Stromu, se mít nikdo nebude. Děti jsou velice spokojené a paní učitelky „TETY“ jak jim říkají, jsou velmi ochotné a milé. S paními učitelkami se dá na všem dohodnout, myslím, že není problém nikdy v ničem. Pokud je to možné a reálné, tak jde vše dohodnout.

Závěrem bych chtěla podotknout, že jsme velmi spokojeni s přístupem a tím, jak se paní učitelky chovají k našim dětem. Děti se každé ráno těší tam a večer nechtějí chodit domů. To se nám v bývalé školce nestalo. Tam jsme trpěli všichni, s brekem tam a s radostí zpět.

Těmito řádky bychom chtěli oficiálně poděkovat všem TETÁM z naší „jejich“ školky a věříme, že naše děti naučí ještě mnohým věcem, které přispějí jako dobrý základ pro život.
Neumajerová a Neumajer
Moje dcera Tereza navštěvuje MŠ Malý strom od listopadu 2009. Díky odborné výchově a péči všech tří paní učitelek dělá obrovské pokroky po stránce motorické, sebeobsluhy, chování se v kolektivu, je vedena k samostatnosti, navíc je pobyt doplňován zdravou a chutnou výživou, a vyplněn plnohodnotným programem, který nejsem já sama schopna v domácích podmínkách nabídnout. Školku všem doporučuji, je to investice, která se Vám mnohokrát vrátí.
J. Klesková